Klausimynas

KLAUSIMAI – ATSAKYMAI

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ FOTOSESIJĄ?

Kad fotosesija praeitų sklandžiai, surinkome visus dažniausiai mums užduodamus klausimus ir paruošėme jums atsakymus į juos.

KAIP VYKSTA FOTOSESIJA?

Fotosesija – magiškas ir kartu kasdieniškas žodis. Klausimas – kam reikalinga fotosesija? Mus supa artimi žmonės, kuriuos geriau prisiminti profesionaliuose portretuose, o ne paskubomis padarytuose telefono giliuose kloduose likusiuose kadruose. O gal norite pakabinti ant sienos savo brangaus žmogaus portretą, šeimos nuotrauką ar aktą? O gal mistiškos meninės fotosesijos rezultatas suteiks daugiau paslapties jūsų miegamojo interjerui?
Tai kaip visa tai vyksta? Mes manome, kad geriausia susitikti pokalbiui prie kavos puodelio. Išsiaiškinti, ko nori užsakovas, kaip tai galima padaryti, kokių reikės rūbų, rekvizitų, ko tikisi užsakovas iš fotografo, numatyti fotosesijos vietą ir laiką. Prieš fotosesiją – makiažas būtinas. Koks? Priklauso nuo Jūsų pasirinkto fotosesijos tipo. Dalykinei fotosesijai tiks dieninis makiažas, proginei- vakarinis, meninei – gal net ir grimas. Galima naudotis savo vizažistės paslaugomis, galima naudotis ir kartu su fotostudija dirbančios vizažistės paslaugomis. Į Jus labiausiai neraminančius klausimus (ką reikia daryti? esu nedrąsi, ar man pavyks? kaip pozuoti? kokia mimika tinkama fotosesijai? kaip atsipalaiduoti, jaustis patogiai fotosesijos metu?) gausite atsakymus pasikalbėję su fotografu. Kiekvienas meistras turi savo gudrybių, savo patarimų. Fotosesija – bendras kūrybinis darbas. Fotografas be modelio nepadarys gražių fotografijų, kaip ir modelis neįdėdamas pastangų negaus gero rezultato. Tad renkantis fotosesijos vietą neapsiribojame vien tik studijos lokacija. Fotosesiją galima atlikti gamtoje, miške, prie jūros. O gal apleistuose griuvėsiuose? Turint įdomią mintį, darbo laikas gali būti nukeltas į vėlyvą vakarą ar ankstyvą rytą. Fotosesija ryto rūke tekant saulei, o gal lyjant vasaros lietui?
Fotosesija padaryta. Kas toliau? Toliau galima fotografijas palikti kompiuteryje, bet galime ir sukurti fotofilmą ir Jūs galėsite džiuginti artimuosius ir svečius fotosesijos rezultatais. Galime padaryti popierines fotografijas į albumą taip pat galime padaryti fotoknygą, kalendorių ar plakatą. Galime padaryti fotografijas tinkančias Jūsų interjerui. Tai gali būti fotografijos ant drobės, popierinės su pasportavimu ir rėmeliu su stiklu, fotografija ant kapos (lengva popierinė-plastikinė medžiaga, labiausia tinkanti industrinio stiliaus interjeruose) fotografija ant stiklo. O gal lengva drobelė ar net fototapetas? Koloritą, stilių ir dydį galime mes padėti Jums išsirinkti, o išsirinkus – padaryti.

AR REIKIA RUOŠTIS FOTOSESIJAI?

Kuo geriau pasiruoši – tuo geresnį rezultatą turėsi. Reikia aptarti su fotografu būsimos fotosesijos temą, vietą ir laiką. Makiažą, rūbus, rekvizitą. Tema gali būti sugalvota Jūsų, galime pasiūlyti ir mes. Labai svarbu viską išsiaiškinti iki smulkmenų. Ir nebijoti klausti. Nėra kvailų klausimų, gali būti tik kvaili atsakymai.

KIEK LAIKO TRUNKA FOTOSESIJA?

Vidutiniškai fotosesija trunka apie valandą. Jei tai ne rūbų ar kolekcijų fotografavimas. Tada gali trukti ir dieną. Žmogui, nepratusiam pozuoti valanda gana ilgas laiko tarpas. Intensyviai dirbant valanda pralekia akimirksniu, bet ir modelis laaabai pavargsta. Ir ilginti fotosesijos laiką nėra tikslinga. Jei fotosesija meninė, gali trukti ir 4 valandas (laiko reikalauja stiliaus sukūrimas, dekoracijų išdėstymas, rūbų pakeitimas). Dar laiko reikia numatyti makiažui, tai gali trukti net apie valandą. Fotosesiją geriausia daryti laisvadienį, kad nerūpėtų rūpestėliai ir nereikėtų skubėti.

AR MOKĖSIU POZUOTI?

Specialiai kažkokių pozų gal nereikia mokintis, bet save pamatyti veidrodyje vertėtų. Kuri tavo pusė gražesnė, ko savyje „nemėgsti“, ar kas tau nelabai nepatinka. Visa ta informacija reiktų pasidalinti su fotografu – darome bendrą darbą. Ir paslapčių turėtų būti kuo mažiau. Fotografas ne ekstrasensas, minčių neskaito. O jei sakote garsiai – išgirsta. Kiekvienas žmogus individualus. Kas tinka vienam žmogui, visiškai juokingai gali atrodyti kitam. Su kiekvienu žmogumi dirbame individualiai.

KĄ DARYTI, JEI MANO ARTIMIEJI (ŠEIMA, PAAUGLIAI) NENORI FOTOGRAFUOTIS?

Priversti – nepriversi. Gal geriausia išsakyti savo norus ir pageidavimus. Paauglystė – sunkus metas, bet kai kalbiesi su paaugliu kaip su SUAUGUSIU ŽMOGUMI – galima susitarti. Iš patirties sakome, kad po fotosesijos visi išeina patenkinti. Netgi didžiausi skeptikai.

AŠ ESU NEFOTOGENIŠKAS, NEŽINAU KAIP ELGTIS PRIEŠ KAMERĄ, KĄ DARYTI?

Fotogeniškumas – psichologinė būsena. Gal vaikystėje koks dėdė fotografas negražiai „padarė portretuką“ ir nuo to laiko sau „įsikalei“ į galvą, kad esi nefotogeniškas? Visi žmonės yra gražūs. Koks turi būti apšvietimas, ką daryti – visada patars fotografas. Svarbiausia atsipalaiduoti. Kaip? Fotosesijos metu galite klausytis savo mėgstamą muziką, galvoti apie teigiamus dalykus. Svarbiausia -pajausti džiaugsmą ir mėgautis procesu. Kaip? Apie tai pakalbėsime prieš fotosesiją 

KIEK GAUSIU FOTOGRAFIJŲ IŠ FOTOSESIJOS?

Iš valandinės fotosesijos gausite apie 40 sutvarkytų skaitmeninių kadrų + kai kurie kadrai „paturbinti“ filtrais ar juodai balti.

FOTOSESIJOS VIETA. KAIP PASIRINKTI?

Fotosesijos vieta priklauso nuo Jūsų norų ir metų laiko. Jei planuojate fotosesiją su lengva suknele -galime ją atlikti apsnigtame miške, galime atlikti ir studijoje. Fotosesiją planuojate vandenyje? Galime ją atlikti prie ežero, upelio ir net jūros. Fotosesiją su dideliu šunimi galime atlikti ir studijoje ir lauke. Vietos pasirinkimą diktuojate Jūs, fotosesijos tema ir norimas fotosesijos rezultatas.

FOTOSESIJOS RŪBAI, REKVIZITAI IR TEMOS.

Rūbus atsinešti turėsite Jūs, rūbinės laikyti studijoje neturime galimybės. O įvairių rekvizitų studijoje turime daug. Prie Jūsų pasirinktos temos visada rasime ką pritaikyti (bižuteriją, skrybėles, lagaminus, kėdes ir pan.). Jei fotosesija teminė – be problemų rūbus galime padėti pasidaryti ar susiieškoti bendromis jėgomis. Studijoje turime daug audinių. Iš audinio galime greitai padaryti žaviausią suknelę.
Fotosesijos temą galite pasirinkti Jūs, esant poreikiui – galime padėti pasirinkti ir mes. Jei tik norėsite – galime patarti kaip tai padaryti kokybiškiau ir geriau.

NEŠIOJU AKINIUS, BET GAL GERIAU FOTOSESIJOS METU BŪTI SI KONTAKTINIAIS LĘŠIAIS? NUO BLYKSČIŲ UŽSIMERKIU. AKYS LABAI JAUTRIOS. AR PAVYKS NUSIFOTOGRAFUOTI?

Fotografuotis su akiniais ar su kontaktiniais lęšiais – Jūsų pasirinkimas. Fotosesijai tikrai netrukdo akiniai. Apšvietimo lempos kilnojamos, apšvietimą galima sureguliuoti taip, kad akinių stikluose neatsispindėtų nenorimų blikų. Visgi problemų gali būti su achromatiniais akiniais, nes jie akimirksniu užtemsta. Fotografijose galite atrodyti kaip su tamsiais akiniais. Jei planuojate fotografuotis su akiniais, geriau fotografuotis su akiniais, kurių stiklai yra paprasti. Jei Jūsų akys yra jautrios – tikrai pavyks nusifotografuoti. Paprastai užsimerkiama jau įvykus kadrui.

KAINORAŠTIS

Visą informaciją galite atsisiųsti paspaudus ant šitos PDF dokumento nuorodos: Kainoraštis